آیا ازدواج کنیم؟!

آیا باید با آشنای فعلی‌تان ازدواج کنید؟! آیا اصلاً باید ازدواج کنید؟!

آیا ازدواج کنیم؟!

مترجم: فاطمه صبوری
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹

آیا ازدواج کنیم؟!

 این موضوع یک سؤال اساسی درباره رابطه را مطرح می‌کند: آیا شما باید ازدواج کنید؟ که البته خود شامل دو سؤال می‌شود:

  1. آیا باید با کسی که با او آشنا شده‌اید ازدواج کنید؟!
  2. آیا اصلاً شما باید ازدواج کنید؟!

جواب هر دو اینجاست:

آیا باید با کسی که با او آشنا شده‌اید ازدواج کنید؟!

عشق کور است پس ارزیابی ظرفیت شما در این موارد می‌تواند کمک‌کننده باشد:

 

روابط جنسی آینده‌تان

روند میل جنسی خود را در نظر بگیرید: تمایل شما برای سازگاری با دیگری بیشتر شده است؟ کمتر شده است؟ رضایت جنسی‌تان بیشتر یا کمتر شده است؟ این روندها را بررسی و پیش‌بینی کنید. این موارد چه چیزی را برای روابط جنسی طولانی به شما نشان می‌دهد؟

 

روابط غیرجنسی آینده‌تان

روند رابطه در ازدواج نیازمند مراقبت عمیق است. حتی زندگی روزمره هم غل و زنجیر دارد! هردوی شما باید همدیگر را حمایت و پشتیبانی کنید. آیا روند رابطه شما این موضوع را تأیید می‌کند؟!

 

رهایی از مسئولیت‌های مهم

 شاید انعطاف‌پذیری ما ازآنچه تصور می‌کنیم کمتر باشد! گر همسر شما فردی گرم‌مزاج یا معتاد باشد و مشکلات روانی داشته باشد یا سردمزاج باشد و غیره، شانس بهبود او در آینده بسیار ضعیف است. دوباره آینده را پیش‌بینی کنید: آیا استعداد و توانایی پذیرش یک رابطه بسیار آسیب‌رسان را دارید؟!

 

عامل اساسی

عشق فراتر از منطق است. در یک ازدواج خوب، حتی بعد از دوره اولیه شور و شیدایی هر دو زوج همچنان یکدیگر را با چشم باز و آگاهی ارزیابی می‌کنند. آیا شما به این موضوع اندیشیده‌اید و آن را در رابطه‌تان پیش‌بینی می‌کنید؟!

 

آیا می‌توان حتی با یک مورد بسیار ایده‌آل ازدواج کرد؟

بیایید فرض کنیم نمره کسی که قصد ازدواج با او را دارید در همه موارد ذکرشده بالا باشد! هنوز این سؤال وجود دارد که آیا باید اخلاق، قانون و حتی دین و مذهب را به پیچیدگی‌های ازدواج و تعهد آن اضافه کرد؟!

از نگاه منطقی، محدودیت‌های ازدواج، ثبات رابطه را افزایش می‌دهد! اگر در فکر داشتن فرزند هستید این موضوع به ازدواج شما ارزش خاصی می‌دهد. این مزیت نیازمند آن است که در مقابل مسائل بی‌اهمیت زندگی سنجیده شود تا تصمیم بگیرید که باهم بمانید یا نه. این تصمیم‌گیری منطقی بر مبنای ارزیابی شما گرفته می‌شود که آیا عاقلانه است بقیه زندگی‌تان با آن فرد صرف شود یا خیر؛ نه به خاطر ترس از قانون، دین یا موانع دیگر.

البته اینجا احساسات مهم هستند! این حقیقت که هردوی شما احترام ابدی خود را به یکدیگر در مریضی و سلامتی تا زمانی که مرگ کارتان را بسازد، به جهان؛ چه پولدار و چه فقیر اعلام می‌کنید. این موضوع می‌تواند رابطه را برای بعضی از افراد، وقتی‌که به‌طور قانونی متعهد می‌شوند معنوی‌تر کند و اگر فرد مذهبی‌ای هستید ازدواج به تعهد و خودداری شما می‌افزاید و درواقع برای بعضی از مردم، فراتر از یک رابطه است!

 پس آیا باید ازدواج کنید؟!

 

اگر سئوالی در این زمینه هست یا نیاز به کمک دارید، کارشناسان «به‌اندیشان» در خدمت شما هستند؛ با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.