قرار گرفتن مادر در معرض BPA  در دوران بارداری   با ابتلای پسران به اضطراب  و افسردگی  ارتباط دارد

قرار گرفتن مادر در معرض BPA در دوران بارداری با ابتلای پسران به اضطراب و افسردگی ارتباط دارد

از دنیای کودک پارسی
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴

قرار گرفتن مادر در معرض BPA  در دوران بارداری   با ابتلای پسران به اضطراب  و افسردگی  ارتباط دارد

محققان دانشگاه کلمبیا دریافتند احتمال ابتلا به علائم اضطراب و افسردگی در پسرانی که قبل از تولد در معرض یک ماده شیمیایی که در ساخت پلاستیک کاربرد دارد قرار داشته‌اند، وجود دارد.
به گزارش ساینس‌دیلی، BPA ماده‌ای است که در برخی پلاستیک‌ها، ظروف مواد غذایی، بطری‌های آب، کاغذ رسید حرارتی، سیلانت(مواد مسدود کننده شیارهای دندان) یافت می‌شود. BPA یا همان استروژن مصنوعی، از دسته مواد شیمیایی است که به عنوان تجزیه کننده درون ریز در بدن عمل می‌کنند. محققان کلمبیا به مدیریت فردریکا پیررا طی گزارشی اعلام کرده اند که قرار گرفتن در معرض BPA قبل از تولد با علائم عاطفی، واکنش و رفتار پرخاشگرانه، به ویژه اضطراب و افسردگی در پسران 7-9 ساله همراه است. این تحقیق روی 241 زن باردار غیر سیگاری و فرزندانشان در سنین 3، 5و 10 تا 12 سالگی انجام و نشانه‌های افسردگی و اضطراب بررسی شد.
نتیجه تحقیق ثابت کرد که حساسیت مغز پسران به ماده BPA بیشتر از دختران است و این موضوع بسیار نگران‌کننده است، زیرا افسردگی و اضطرابی که این ماده در دوران رشد کودکان به وجود می آورد، توانایی آنها را در تمرکز، انجام تکالیف مدرسه، روابط اجتماعی و ارتباط با دوستانشان دچار اختلال می‌کند.

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.