ضرورت گسترش خدمات آنلاین برای درمان اختلالات روانی

کارشناسان تاکید کردند

ضرورت گسترش خدمات آنلاین برای درمان اختلالات روانی

تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹

ضرورت گسترش خدمات آنلاین برای درمان اختلالات روانی

بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها با گسترش خدمات آنلاین روانپزشکی می‌توان با فشار فزآینده و گسترده ناشی از عدم سلامت روان در سراسر جهان مقابله کرد.

متخصصان معتقدند منابع درمانی و خدمات آنلاین روانپزشکی از قبیل کلینیک‌های مجازی و روان درمانی‌های وب محور می‌توانند با فشارهای ناشی از شیوع اختلالات روان بر جامعه مقابله کنند.

هفته گذشته سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: اختلال‌های روانی بخصوص افسردگی دلیل اصلی عدم سلامت روان و ناتوانی در سراسر جهان هستند. همچنین از سال ۲۰۰۵ میزان افسردگی بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته و کمبود حمایت‌های لازم از سلامت روان در کنار عدم نگاه مثبت به مبتلایان به این اختلال‌ها مانع از آن می‌شود که این بیماران درمان‌های مناسب را دریافت کنند.

"میشل رائوس" از دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا گفت: از طریق یک رویکرد غیرمنفعل می‌توان سیستم مراقبتی مجازی مازادی به وجود آورد که ظرفیت‌های لازم را به وجود آورده، کیفیت خدمات مراقبتی را بهبود داده و خدمات سلامت روان را موثرتر می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، درمان روانشناختی وب‌ محور همچون "رفتار درمانی شناختی" آنلاین در درمان چندین اختلال از جمله افسردگی و اضطراب موثر بوده‌اند. محققان معتقدند: ارزیابی‌های آنلاین، روان درمانی‌های وب محور و استراتژی‌های تحقیقی آنلاین این رشته را به طور قابل توجهی تغییر می‌دهد.

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.