آخر و عاقبت افکار منفی بر روی روح و روان

آخر و عاقبت افکار منفی بر روی روح و روان

تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸

آخر و عاقبت افکار منفی بر روی روح و روان

با توجه به اینکه رفتار و احساسات افراد با هم در ارتباط هستند، اگر افکار منفی در فردی وجود داشته باشد به طبع احساس نگرانی خواهد داشت.
 
 ربابه غفار تبریزی، روانشناس می گوید: با توجه به اینکه رفتار و احساسات افراد با هم در ارتباط هستند، اگر افکار منفی در فردی وجود داشته باشد به طبع احساس نگرانی خواهد داشت، نگرانی نیز زمینه ساز اضطراب بوده که افراد را از داشتن آرامش در زندگی منع می‌کند. 

وی ادامه داد: لازم است در گام اول علائم اضطراب چون تپش قلب، تندی تنفس و تعریق زیاد در افراد با روش‌های آرام‌سازی و تمرین‌های تنفس از بین برده شود و فرد به سلامت جسمانی دست یابد. همچنین برای اینکه افراد از نگرانی رها شوند بایستی بر روی افکار ناکار آمد نظیر ایده‌آل گرایی، فاجعه سازی ها و خطاهای ذهنی کار شود و افراد به جای تمرکز کردن به گذشته و آینده در زمان حال زندگی کنند.

این روانشناس خاطر نشان کرد: ایده‌آل گرایی و فکر کردن به برتری از سایرین همیشه یک نگرانی را در وجود فرد به همراه دارد که باید با آن مبارزه شود. افراد لازم است این را قبول کنند که با به کارگیری تمامی تلاش و سعی خود اگر مشکلی برایشان پیش آید با آن کنار آمده و این را بدانند خدا در همه کارها پشتیبان آنهاست.

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.