وقتی کودک دیگر نمی‌خواهد به مهدکودک برود، چه کنیم؟

کودکان از مهد کودک مهارت‌های بیشتری می‌آموزند!

وقتی کودک دیگر نمی‌خواهد به مهدکودک برود، چه کنیم؟

تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷

وقتی کودک دیگر نمی‌خواهد به مهدکودک برود، چه کنیم؟

گاهی هیجان کودکان باعث می شود که چند روز با اشتیاق به مهدکودک بروند اما بعد از چند روز یا چند هفته جذابیت آن از بین می‌رود و دیگر علاقمند به رفتن نیست.

کاری که می‌توانید در این موقعیت انجام دهید ارائه­ بازخوردهای مثبت به آنچه که فرزندتان در مهدکودک انجام می‌دهد است که می‌تواند به تحریک اشتیاق دوباره در او کمک کند.

آشنایی و رفاقت با کودکان دیگر و خانواده‌هایشان نیز می‌تواند در درازمدت به کودک‌تان کمک کند.

یک برنامه روزانه ثابت و قابل پیش‌بینی نیز باعث می‌شود که فرزندتان درک کند اکنون مهدکودک یک بخش همیشگی از زندگی اوست. اما اگر اضطراب در فرزندتان کماکان باقی بود، با مربی مهدکودک، پزشک عمومی یا پرستار سلامت کودک و خانواده صحبت کنید.

رویکرد نردبان کوچک، یک راه گام به گام برای کمک به اضطراب در کودکان است. این رویکرد، بر پایه­ اصل «مواجهه­ی تدریجی » بنا شده است. به این معنا که قبل از مواجهه با چیزهای واقعی و ترسناک، از چیزهای کوچک و آسان‌تر شذوع کنیم.

احساسات شما در مورد فرزندتان در آغاز مهدکودک چیست؟

کودک از شما سرنخ می‌گیرد، بنابراین اگر شما در مورد مهدکودک نگران هستید، او را نیز نگران خواهید کرد.

ممکن است در مورد این که آیا کودکتان شرایط را می‌پذیرد، آیا دوست پیدا خواهد کرد، آیا احساس راحتی خواهد کرد و آیا قادر است آنچه از او خواسته می‌شود را انجام دهد یا نه، احساس نگرانی داشته باشید.

اگر به کودک خود این حس را منتقل کنید که فکر می‌کنید می‌تواند در مهدکودک اوضاع را مدیریت کند، او نیز به این باور خواهد رسید. سعی کنید کودک در مورد نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشید چیزی نداند. بعضی اوقات، این با والدین دیگر در مورد اینکه آنها چگونه با این مسئله کنار می آیند، صحبت کنید مفید خواهد بود.

برقراری رابطه دوستانه با مربیان مهدکودک نیز می‌تواند به شما در غلبه بر این نوع نگرانی‌ها، کمک کند.

 

 

 

مترجم: شروین قبادی

منبع: به‌اندیشان

کپی مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.