یک مهد کودک مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

قابل توجه والدین و مدیران کودکستان‌ها

یک مهد کودک مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴

یک مهد کودک مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

محیط فیزیکی

محیط داخلی تمیز و در وضعیت خوب است خوب نورپردازی شده و خوب تهویه می‌شود. محل بازی حصارکشی در بیرون وجود دارد. وقتی همه بچه‌ها حضور دارند، محیط شلوغ به نظر نمی‌رسد.

اسباب‌بازی و تجهیزات

اسباب‌بازی‌ها برای نوباوگان و کودکان نوپا مناسب هستند و در قفسه‌هایی که به راحتی در دسترس بچه قرار دارند چیده شده‌اند. تخت بچه، نیمکت بچه و میزها و صندلی‌های مخصوص کودک وجود دارند. تجهیزات بیرونی، اسباب‌بازی‌های سواری کوچک، تاب و محوطه ماسه‌بازی را شامل می‌شوند.

نسبت مراقبت‌کننده-کودک

در مهد کودک‌ها، نسبت مراقبت‌کننده-کودک برای نوباوگان از ۱ به ۳ و برای کودکان نوپا از ۱ به ۶ بیشتر نیست. اندازه گروه (تعداد بچه‌ها در یک اتاق) از ۶ نوباوه با ۲ مراقبت‌کننده و ۱۲ کودک نوپا با ۲ مراقبت‌کننده بیشتر نیست.

فعالیت‌های روزمره

برنامه روزانه اوقاتی را برای بازی فعال، بازی آرام، چرت زدن، غذای سبک و وعده‌های غذا شامل می‌شود. این برنامه برای اینکه نیازهای فردی کودکان را برآورده کند، انعطاف‌پذیر است نه خشک. جو صمیمانه و حمایت‌کننده است و کودکان هرگز بدون نظارت رها نمی‌شوند.

تعامل بین بزرگسالان و کودکان

مراقبت کنندگان بی‌درنگ به ناراحتی نوباوگان و کودکان نوپا پاسخ می‌دهند؛ آنها را بغل می‌کنند، برای آنها آواز می‌خوانند، با آنها صحبت می‌کنند و برای آنها کتاب می‌خوانند.

صلاحیت‌های مراقبت‌کننده

مراقبت‌کنندگان در زمینه رشد کودک، کمک‌های اولیه و ایمنی آموزش دیده‌اند.

روابط با والدین

در هر زمانی از والدین استقبال می‌شود. مراقبت‌کنندگان مکررا با والدین درباره رفتار و رشد کودکان صحبت می‌کنند.

 

نویسنده: دکتر لورا بِرک

منبع: به‌اندیشان

کپی مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.