به خانه سفید ضربه نزن!

پیشنهاد بازی خانواده: موبایلی

به خانه سفید ضربه نزن!

عباس تربن؛ شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶

به خانه سفید ضربه نزن!

ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که آدم‌ها زیر یک سقف زندگی می‌کنند اما کیلومترها از هم فاصله دارند و شاید فقط به بهانه‌های روزمره‌ای مثل صرف وعده‌های غذایی پیش هم می‌نشینند. در چنین زمانه‌ای شاید بازی بتواند معجزه‌ای کند. بله، اگر بازی بتواند آدم‌ها را برای دقایقی هم که شده دور هم جمع کند، واقعاً معجزه کرده است! در این بخش هر شماره یک بازی به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با اعضای خانواده‌تان اجرایش کنید و لحظاتی دور هم جمع و خوش باشید.

فقط مواظب باش به خانه‌های سفید ضربه نزنی و برنده می‌شوی؛ به همین راحتی! این خلاصه بازی Piano tiles است که تنها در گوگل‌پلی پنج میلیون نفر دانلودش کرده‌اند. ۲۸ مارس ۲۰۱۴ میلادی «استودیوی یومونی» این بازی پرطرفدار را منتشر کرد.


در Piano tiles صفحه‌ای شطرنجی (چهار خانه افقی) متشکل از خانه‌های سیاه و سفید از بالا به‌سمت پایین حرکت می‌کند و شما باید فقط روی خانه‌های سیاه ضربه بزنید. با این کار، آهنگی در پس‌زمینه بازی نواخته می‌شود که معنی‌اش آن است که شما تا اینجای راه را درست آمده‌اید! در واقع باید حواستان باشد که در این بین خانه‌های سفید را لمس نکنید، وگرنه آهنگ گوشنوازتان ناگهان با یک نُت ناهماهنگ قطع می‌شود و این یعنی که شما باخته‌اید!


Piano tiles در عین سادگی، بازی متنوع و جذابی است و نسخه اولیه‌اش مبتنی بر شش حالت اصلی است:
Classic (Standard): پیشنهاد می‌کنیم بازی را از همین حالت شروع کنید که راحت‌تر است.سر فرصت به خانه‌های سیاه ضربه بزنید و با لمس هر خانه، تصویر یک‌ ردیف پایین می‌آید. هرچه زودتر خانه‌ها را تمام کنید، امتیاز بیشتری نصیبتان می‌شود.
Arcade: در این حالت تصویر سیاه و سفید شطرنجی به‌صورت خودکار از بالا به پایین حرکت می‌کند و منتظر لمس شما نمی‌ماند!
Zen: در این حالت هم درست مثل کلاسیک تصویر با لمس هر خانه‌ به پایین حرکت می‌کند و فرقش این است که محدودیت زمانی ۳۰ ثانیه‌ای دارید.
Rush (Tournament): این حالت به‌ درد کسانی می‌خورد که حالت Arcade را مخصوص حلزون‌ها می‌دانند! در این حالت خانه‌ها خیلی تندتر حرکت می‌کنند.
Relay: باید در عرض ۱۰ ثانیه ۵۰ خانه مشکی را لمس کنید تا بازی برای ۱۰ ثانیه دیگر ادامه پیدا کند. سختی کار آنجاست که سرعت بازی مدام بالا می‌رود.
Arcade+: این حالت هم مثل Arcade است که چیزهایی مثل نور، خانه‌های کنار هم، مه، تغییر سرعت، لرزش، چرخش صفحه بازی و... به آن اضافه شده تا متفاوت، هیجان‌انگیز و البته سخت‌ترش کند.
Piano tiles چنان با استقبال مواجه شد که ۱۹ آگوست ۲۰۱۵ میلادی، نسخه دومش هم منتشر شد و پس از آن سر و کله نسخه‌های دیگرش نیز پیدا شد.


شما می‌توانید این بازی را به‌صورت نوبتی با اعضای خانواده‌تان انجام دهید و دور هم از شنیدن موسیقی‌های دلنشین نیز لذت ببرید؛ به‌خصوص در نسخه اول که با قطعات زیبا و آرامش‌بخش کلاسیک همراه شده. البته نسخه‌های جدیدتر این بازی، متنوع‌تر هم شده؛ مثلاً افزایش هر ردیف افقی، افزایش خانه‌های سیاه در هر ردیف و... و صدالبته اگر علاقه‌مند به رقابت همزمان باشید، در حالت VS می‌توانید در صفحه‌ای که به دو قسمت مساوی تقسیم شده، با حریفتان رقابت کنید. راستی اگر یک وقت هوس کردید این بازی را در کامپیوتر و با موس تجربه کنید، می‌توانید به سایت www.pianotiles.org سر بزنید.

مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.